• პოლიციამ  კახეთში მომხდარი სამი ადამიანის  განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე ...
პოლიციამ  კახეთში მომხდარი სამი ადამიანის  განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1985 წელს დაბადებული წარსულში ნასამართლევი ზ.ზ. სამი პირის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა გურჯაანის მუნიციპალიტეტში სამი პირი: მეუღლე - 1986 წელს დაბადებული ფ.ტ., თანასოფლელები: 1980 წელს დაბადებული მ.მ. და 1985 წელს დაბადებული რ.კ. ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით მოკლა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
ჩატარებული სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამართალდამცველებმა ზ.ზ. ცხელ კვალზე ბრალდებულის სახით დააკავეს.

• Police solved the case of premeditated murder of three people in Kakheti - 1 per...
The employees of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search measures and investigative actions, detained previously convicted Z.Z. (DoB 1985) for murdering three persons under aggravating circumstances.
The investigation established that the accused person, in Gurjaani municipality murdered three people: spouse - F.T. (DoB 1986), fellow villagers- M.M. (DoB 1980) and R.K. (DoB 1985) The crimes were committed with a shot from a firearm after which detainee fled from the scene.
As a result of the conducted search measures and investigative actions, law enforcement officers arrested Z.Z. as a result of the immediate activities.